Rock Shox

Rock Shox blev grundlagt af Paul Turner og Steve Simons i 1989 i North Carolina, USA. I 1977, blot 18 år gammel oprettede han et firma, der solgte motorcykel komponenter. Han arbejdede senere for Honda Motor Company som mekaniker for deres motocross team. Det satte ham i kontakt med designere af affjedringssystemer til motorcykler og andre branchefolk. I dag er Rock Shox kendt for gafler til mountainbike af høj kvalitet.

Læs mere
Mest populære produkter
Alle produkter
Filtrer efter
Mest populære
Gaffelolie 15wt 120ml flaske
Cheapest on PriceRunner
Rock Shox
39,00 kr.
ForudbestilForventet 01/09/2026
Rock Shox gaffel/dæmper pumpe
Cheapest on PriceRunner
Rock Shox
279,00 kr.
på lager1-2 hverdage
Gaffelolie 5wt 120ml flaske
Cheapest on PriceRunner
Rock Shox
49,00 kr.
på lager1-2 hverdage
Rock Shox Pump High-Pressure til forgaffel/dæmper
Cheapest on PriceRunner
ForudbestilForventet 01/09/2026
Rock Shox Dynamic Seal Grease 29 ml
Cheapest on PriceRunner
på lager1-2 hverdage
RockShox ZEB Skærm til Forhjul 26"/27,5"/29" Sort
Cheapest on PriceRunner
på lager1-2 hverdage
RockShox Mudguard til Rock Shox forgafler Sort/Grå
Cheapest on PriceRunner
på lager1-2 hverdage
Rock Shox Suspension Oil 5wt 1 liter
Cheapest on PriceRunner
på lager1-2 hverdage
RockShox 35 mm foam rings 2 stk.
Cheapest on PriceRunner
på lager1-2 hverdage
RockShox AM Servicekit Judy
Cheapest on PriceRunner
Rock Shox
159,00 kr.
på lager1-2 hverdage
Rock Shox High Pressure pumpe med digitalt manometer 300 psi
Cheapest on PriceRunner
på lager1-2 hverdage
Rock Shox Recon Silver RL Forgaffel 29"
Cheapest on PriceRunner
på lager1-2 hverdage
RockShox Air Valve Adapter Tool
Cheapest on PriceRunner
Rock Shox
68,00 kr.
på lager1-2 hverdage
RockShox værktøj til bagdæmper
Cheapest on PriceRunner
Rock Shox
139,00 kr.
på lager1-2 hverdage
ROCKSHOX Suspension oil, 2,5wt 120 ml
Cheapest on PriceRunner
på lager1-2 hverdage
Rock Shox Maxle Lite Front 15x110 MM
Cheapest on PriceRunner
Rock Shox
419,00 kr.
UdsolgtForventet 15/03/2027
Rock Shox remote spool og kabelstop
Cheapest on PriceRunner
på lager1-2 hverdage
Rock Shox Recon Silver TK full service kit
Cheapest on PriceRunner
Rock Shox
179,00 kr.
UdsolgtForventet 28/10/2026
Rock Shox service/støvhætte kit til Recon 351/Race/Gold Air (2006-2012)
Cheapest on PriceRunner
på lager1-2 hverdage
RockShox Seal kit til Reba, Tora, Recon og Revelation
Cheapest on PriceRunner
på lager1-2 hverdage
RockShox Mudguard til Rock Shox forgafler Sort/Turkis
Cheapest on PriceRunner
ForudbestilForventet 08/09/2026
ROCKSHOX Maxle Stealth MTB thru axle
Cheapest on PriceRunner
Rock Shox
379,00 kr.
ForudbestilForventet 02/09/2026
Rockshox OneLoc remote til venstre bund og højre top
Cheapest on PriceRunner
ForudbestilForventet 04/09/2026
Rock Shox pumpe til gaffel/dæmper max 300psi
Cheapest on PriceRunner
Rock Shox
492,00 kr.
ForudbestilForventet 08/09/2026
Rock Shox forskærm til SID - sort
Cheapest on PriceRunner
på lager1-2 hverdage
Rockshox service kit Deluxe/Super Deluxe 50 timer
Cheapest on PriceRunner
på lager1-2 hverdage
Gaffelolie 0-W30 120ml
Cheapest on PriceRunner
Rock Shox
69,00 kr.
på lager1-2 hverdage
Rock Shox service kit til XC32 Solo Air (2013)
Cheapest on PriceRunner
UdsolgtForventet 15/01/2027
RockShox Mudguard til Rock Shox forgafler Sort/Rød
Cheapest on PriceRunner
på lager1-2 hverdage
RockShox Reverb slange 2000 mm
Cheapest on PriceRunner
Rock Shox
199,00 kr.
ForudbestilForventet 08/09/2026
Rock Shox Suspension oil 3wt 120ml
Cheapest on PriceRunner
på lager1-2 hverdage
Gå til side
ud af 15 sider
Produkter pr. side:
  • 32
  • 64
  • 96